Týždeň farieb

MÁJ – keď všetko rozkvitá a všetko je krásne farebné, aj naša materská škola v jeden májový týždeň „rozkvitla“.

Tradične ako každý rok – ani tento nebol výnimkou – sa deti spolu so svojimi pani učiteľkami odeli do rôznych farieb. Každý deň bol venovaný inej.

Nielen mesiac máj sa niesol v znamení farebnosti …Skupina detí našej materskej školy už túto aktivitu realizovala taktiež v prekrásnom  ročnom období, kedy nás príroda očarí práve farbami – v jeseni.

Bola radosť nahliadnuť do tried, kde oko pohladila farba, ktorá v ten deň vládla: červená, žltá, modrá, zelená.

Dni v týždni boli pre nás krajšie, radostnejšie, farebnejšie…

Aktivity boli zamerané na poznávanie a upevňovanie farieb. Poďakovanie za spoluprácu patrí rodičom, ale aj pani kuchárkam, ktoré k farbám dolaďovali desiatu, obed, či olovrant ( paradajková polievka, vajíčko, čučoriedky, uhorka..)

Prežili sme zábavný a veselý týždeň plný farieb. Veríme, že sme prispeli k tomu, aby sme si uvedomovali dôležitosť prírody a vzájomného priateľstva 😊.

Zapísala: Slavka Cisková