O našej škole

Naša materská škola bola otvorená na ulici Volgogradskej 48 v Prešove dňa 2.11.1972 ako účelové zariadenie pre jasle a materskú školu pavilonóveho typu. V čase, kedy jasle sa všade rušili, aj u nás pavilón s jaslami bol zamenený za pavilón ZUŠ, kde doposiaľ sídli odbor dramatický a tanečný.

Odvtedy jej bránami prešlo stovky detí a materská škola už vychováva tretiu generáciu.

V súčasnosti naša materská škola je 4-triedna a výchovno-vzdelávací proces sa realizuje u detí od 2 do 6 rokov veku.

Materská škola sa nachádza v príjemnom prostredí sídliska III, kde majú deti priamy kontakt s prírodou.  Okrem príjemného prostredia ponúkame individuálny prístup k dieťaťu, podnetné krúžky a projekty. Spolupráca s rodinou je pre nás samozrejmosťou.

Naše pani učiteľky sú plne kvalifikované s bohatou, dlhoročnou praxou. Deti pripravujú na život a vstup do základnej školy, rozvíjajú u detí rečové, umelecké, sociálne, pohybové schopnosti, učia deti hodnotám ľudského a spoločenského života, vedú ich k samostatnosti, zodpovednosti a láske k človeku, prírode i k učeniu.

V našej výchovno-vzdelávacej práci presadzujeme zameranie školy na zdravý životný štýl projektom: Cesta zdravia s Hrušíkom, ktorý zahŕňa výchovu k vlastnému zdraviu, zdraviu iných, učíme deti zdravému životnému štýlu – v školskom stravovaní presadzujeme flexi stravovanie, učíme deti pravidelnosti v pohybových aktivitách, prevencii proti drogám, v projekte sa venujeme aj ekológií, environmentálnej výchove a výchove  k udržateľnosti zdravej planéty.

Keďže skúsenosti so zdravým životným štýlom  a zdravou stravou prinášajú výsledky, naďalej budeme viesť deti od útleho detstva k zdravému životnému štýlu a uvedomovaniu si ochrany a zdravia celej našej planéty.

Vedomosti detí a zručností rozvíjame hlavne zážitkovým učením a bádateľskými aktivitami prostredníctvom hry.

Veľký dôraz kladieme na spoluprácu s rodinou a prepojenie rodiny a školy.

Obsah nášho predprimárneho vzdelávania je obsiahnutý v oblastiach:

Jazyk a komunikácia

Matematika a práca s informáciami

Človek a príroda

Človek a spoločnosť

Človek a svet práce

Umenie a kultúra

Zdravie a pohyb

Jedinečnosť našej materskej školy je :

• Rodinný charakter školy, kde sa nachádzajú 4 triedy
    tr.- Slniečkova, 2. tr.- Rybičkova, 3. tr.- Kuriatkova, 4. tr.- Srdiečkova.
  • v priestrannej záhrade s dostatočne veľkým priestorom, s funkčnými pieskoviskami pre každú triedu, s gumeným ihriskom, šmýkačkou, preliezkami, hojdačkami a zeleňou.
  • v polohe umiestnenia MŠ – v krásnom, prírodnom prostredí sídliska III s bohatými vychádzkami a pobytom v podnetnom prostredí prírody a rieky Torysy,
  • v bohatej krúžkovej a projektovej činnosti:
    anglický jazyk, ľudový súbor Venček, tanečný súbor Tanečníček, zdravotná telesná výchova, Malí ochranári, Cesta zdravia s Hrušíkom, Zdravý úsmev
  • v tradičných akciách školy:
    Fašiangový karneval, Bezpečne na ceste, Jesenná záhrada,Športujeme s Hrušíkom, Mikuláš, Vianočná pošta, workshopy s rodičmi, Múdra hlavička, Moja kniha, Deň zeme, Mojej mame a množstvo ďalších akcií a aktivít.